Prehliadka Mestskej veže – Renesančná Mestská veža je svojou výškou 56 metrov dominantou mesta Trnava. Bola vybudovaná v 16. storočí ako symbol prosperity mesta a slúžila ako pozorovateľňa. Po prekonaní 143 schodov máte možnosť vidieť krásy mesta a jeho kolia z vtáčej perspektívy. Od roku 1729 je v nej umiestnený funkčný mechanický hodinový stroj, o ktorý sa už viac ako 100 rokov stará rodina Nemčekovcov. Na jednotlivých podlažiach sa oboznámite so stálou expozíciou histórie Mestskej veže, mesta Trnava, novodobých dejín a známych osobností.

Počas otváracích hodín Mestskej veže

10:00 – 18:00 máj – september,

10:00 – 17:00 október – apríl,

vstupné 3€ dospelý, 2€ študent/senior, 1€ dieťa, pri skupine nad 20 osôb zľava 10%.

Večerná prehliadka Mestskej veže s lampášom –  Spestrite si návštevu Trnavy nezabudnuteľným výstupom na vrchol veže po tme s lampášom v ruke! Sprievodca vás schodík po schodíku zoznámi s príbehmi a legendami veže, v ktorej v minulosti žili nielen hlásnici.

O 21:00, vstupné 4€ dospelý, 2€ seniori/študenti/deti. (Minimálne 15 osôb). Prehliadku je nutné rezervovať vopred.

Tematická prehliadka “Staré mesto” pre skupiny – Počas prehliadky „Staré mesto“ objavíte kúzlo najkrajších sakrálnych pamiatok mesta Trnava, ktoré vás očaria svojou monumentálnosťou a bohatou interiérovou výzdobou. Máte možnosť vzhliadnuť unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorý patrí k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe, barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša ukrývajúcu milostivý obraz trnavskej patrónky Panny Márie, románsky karner (kostnicu), oceňované Západné krídlo radnice s domov kata a žalárom prípadne Ortodoxnú synagógu. Rozprávania sprievodcov Vám poodhalia slávnu históriu mesta Trnava ako prvého slobodného kráľovského mesta. Návšteva jednotlivých pamiatok závisí od dĺžky prehliadky a dohody so sprievodcom.

1-hodinová prehliadka v slovenčine (do 30 osôb)42,00€
1,5-hodinová prehliadka v slovenčine (do 30 osôb)52,00€
2-hodinová prehliadka v slovenčine (do 30 osôb)60,00€
1-hod. prehliadka v cudzom jazyku (do 30 osôb)48,00€
1,5-hod. prehliadka v cudzom jazyku (do 30 osôb)68,00€
2-hod. prehliadka v cudzom jazyku (do 30 osôb)78,00€

Tematická prehliadka “Malý Rím a Víno” pre skupiny – Špeciálna prehliadka „Malý Rím & Víno” vám predstaví významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva. Trnava bola v minulosti najvýznamnejším obchodným mestom s vínom v stredovekom Uhorsku. Prehliadka vás zavedie k najstarším sakrálnym pamiatkam mesta, ale predovšetkým do podzemia starobylej Trnavy, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno. Súčasťou pútavého rozprávania je i ochutnávka regionálnych vín. Mestom vás prevedie sprievodca v dobovom kostýme meštiaka.

2-hodinová prehliadka v slovenčine (do 15 osôb)

80,00€

2-hodinová prehliadka v cudzom jazyku (do 15 osôb)

95,00€

2-hodinová prehliadka v slovenčine (do 30 osôb)

96,00€

2-hodinová prehliadka v cudzom jazyku (do 30 osôb)

114,00€

Tajomstvo Ružovej grófky – Návšteva svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed a kaštieľa v Dolnej Krupej. Vďaka ružiam grófky Chotekovej poznali kaštieľ a rozárium v Dolnej Krupej po celom svete. Ružová grófka, ako ju prezývali, pestovala vo svojom rozáriu viac než 6 000 koreňov ruží, vlastnila kompletnú zbierku Severokrajných ruží a svoje ruže exportovala do celej Európy, USA a Kanady. Rodinné medovinárstvo Apimed, sídliace v tesnej blízkosti klasicistického kaštieľa v malebnej obci Dolná Krupá, vám v rámci riadenej degustácie predstaví až 8 druhov medoviny, aperitívu vyrobeného z medu a špeciálnu delikatesu. Ochutnáte ružovú medovinu vyrobenú na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta. Nazriete do tajov výroby, kde sa spája tradícia s bohatou históriou, o ktorej vám so zanietením porozpráva skúsený medovinár.

Výlet pre minimálne 10 osôb, 3 hodiny – 19,90 € / osoba

VINÁRSTVA – Tradícia vinohradníctva a výroby vína je v Regióne Trnava prítomná odpradávna. Nie je preto prekvapením, že najslávnejšie vinárstva Slovenska sídlia práve tu. Vďaka ich úspechom na najvýznamnejších medzinárodných súťažiach si získava punc svetovosti a stáva sa miestom, kde kvalitné víno ochutnáte doslova na každom kroku.

    • VINO MRVA & STANKO
    • TERRA PARNA
    • KARPATSKA PERLA
    • VINA Z MLYNA
    • MAGULA RODINNÉ VINÁRSTVO

Výlety do vinárstiev sú minimálne pre 10 osôb, 3 hodiny – cena na vyžiadanie konkrétnej ponuky.