Objavte región Tirnavia

V okolí Trnavy sa nájde veľa turistických atrakcií. Hotel SPECTRUM v prípade potreby vie zabezpečiť dopravu a školených sprievodcov pre skupiny turistov, ktorí majú záujem urobiť si výlet a spoznať pekné miesta v okolí.

Smolenický zámok

K najmladším a najvýznamnejším klenotom západného Slovenska patrí určite Smolenický zámok s dominantnou mohutnou vežou a vyhliadkovou terasou. Opevnené nádvorie, veže, bašty, či anglický park vytvárajú osobité čaro rozprávkových predstáv.

Hrad Červený Kameň

Počiatky hradu Červený Kameň siahajú do prvej polovice 13. storočia. Jeho dejiny sa začali písať, keď česká kráľovná-vdova Konštancia Uhorská nechala pred rokom 1240 na svojich majetkoch postaviť hrad, ktorý sa stal známym pod menom Červený Kameň (nem. Rothenstein, maď. Vöröskő)

Kaštieľ Dolná Krupá

Srdcom obce Dolná Krupá a najkrajším príkladom vidieckej klasicistickej architektúry na Slovensku je Kaštieľ Dolná Krupá. V minulosti preslávený menom rodiny Brunsvik, hudobným géniom Ludwigom van Beethovenom, či rozáriom grófky Chotekovej.

Kaštieľ Budmerice

Budmerický kaštieľ dal postaviť v roku 1889 gróf Ján Pálfi (1857-1934) so svojou mladou manželkou Alžbetou Schlippenbachovou. Autorom projektu bol viedenský architekt Franz von Neumann. Kaštieľ je obklopený anglickým parkom, ktorého vznik súvisí s budovaním kaštieľa: jeho úlohou bolo vytvoriť vhodnú kulisu budove a zároveň zabezpečiť súkromie grófskej rodiny.

Vinárstva

Tradícia vinohradníctva a výroby vína je v Regióne Tirnavia prítomná odpradávna. Nie je preto prekvapením, že najslávnejšie vinárstva Slovenska sídlia práve tu. Vďaka ich úspechom na najvýznamnejších medzinárodných súťažiach si získava punc svetovosti a stáva sa miestom, kde kvalitné víno ochutnáte doslova na každom kroku.

Trnava Tourism

Ak máte záujem o konkrétne ponuky na turistické miesta a sprievody, kliknite na tlačidlo.