Trnava bola prvým mestom na území dnešného Slovenska, ktorému uhorský kráľ Belo IV udelil v roku 1238 výsady slobodného kráľovského mesta. Už od staroveku bola významnou križovatkou obchodných ciest a neskôr miestom stretnutí uhorských kráľov. V 13. Storočí si mesto vybudovalo opevnenie na ploche takmer 60 hektárov. Historický význam Trnavy  narástol v 16.storočí  keď sa do sem presťahovalo ostrihomské arcibiskupstvo s kapitulou a  Trnava stala kultúrnym a náboženským centrom krajiny.

Dnes je trinásť historických kostolov  vyhľadávaným miestom turistov a spomienkou na jej bohatú históriu. Hoci je Trnava mesto s malým počtom obyvateľov (cca 70000), patrí stále k  mestám s najväčším významom na Slovensku aj vďaka strategickej polohe len 45 km od hlavného mesta Bratislavy a cca 100 km od hlavného mesta susedného Rakúska – Viedne.

Do mesta a jeho okolia sa v posledných rokov presunula výroba a služby veľkých renomovaných medzinárodných spoločností ako napr. Citroën Slovakia, PSA Peugeot, Samsung Electoronics LCD Slovakia.

Pre záujemcov o štúdium na vysokej škole Trnava ponúka možnosť študovať na Slovenskej technickej univerzite, Trnavskej univerzite, či Univerzite sv. Cyrila a sv. Metoda.

Trnava
Trnava
Pomnik Bernoláka
Pomnik Bernoláka
Trnava
Trnava
Trnavské divadlo
Trnavské divadlo
Ulica M.S.Trnavskeho
Ulica M.S.Trnavskeho
Previous Next Play Pause
Trnava Trnava
Pomnik Bernoláka Pomnik Bernoláka
Trnava Trnava
Trnavské divadlo Trnavské divadlo
Ulica M.S.Trnavskeho Ulica M.S.Trnavskeho

OKOLIE

V okolí Trnavy sa nájde veľa turistických atrakcií. Hotel SPECTRUM v prípade potreby vie zabezpečiť dopravu a školených sprievodcov pre skupiny turistov, ktorí majú záujem urobiť si výlet a spoznať pekné miesta v okolí.

Červený kameň
Červený kameň
DK kastieľ
DK kastieľ
Smolenice
Smolenice
Previous Next Play Pause
Červený kameň Červený kameň
DK kastieľ DK kastieľ
Smolenice Smolenice
 

Táto stránka využíva cookies a iné technológie sledovania na rozlíšenie jednotlivých počítačov, na individuálne nastavenie služieb, analytické a štatistické účely aj na prispôsobenie zobrazenia obsahu a reklamy. Táto stránka môže obsahovať aj cookies tretích strán. Ak budete pokračovať v používaní stránky, predpokladáme, že Vám vyhovuje aktuálne nastavenie, ktoré však môžete kedykoľvek zmeniť. Viac informácií o spracovaní udajov na stránke.